Jak systémově podpořit výuku a učení ve školách?

Co podle nejnovějších studií zlepšuje výsledky učení dětí ve škole a jak teorii převést do praxe. To bylo hlavním tématem odborníků na vzdělávání v panelové diskuzi, která proběhla během Festivalu pedagogické inspirace v listopadu 2017. Festival se již potřetí uskutečnil za podpory projektu Pomáháme školám k úspěchu.

Díky videozáznamu si téměř tříhodinovou debatu můžete celou poslechnout nebo si podle obsahu pod videem vybrat jen tu část, která vás zajímá nejvíce – ať už je to bezpečné prostředí ve škole, spolupráce škol s pedagogickou fakultou nebo revize rámcových vzdělávacích programů.

Na jednotlivá témata debatovala programová ředitelka projektu Pomáháme školám k úspěchu Hana Košťálová, ředitelé základních škol Vít Beran (ZŠ Praha – Kunratice) a Ivo Mikulášek (ZŠ a MŠ Dobronín) a ředitelka gymnázia Na Zatlance Jitka Kmentová. Za Českou školní inspekci vystoupila Dana Pražáková, za oddělení základního vzdělávání MŠMT Svatopluk Pohořelý a zahraniční pohled přinesl Rik Vanderhauwaert z Belgie.