Společenství praxe – Umění a kultura (19. 4. 2021), On-line

Termín konání
19.04.2021
14:00 - 16:30

Místo konání
. (., .)

Odkaz na stránku události:
https://digifolio.rvp.cz/view/view.php?id=14184

Příloha:
stáhnout přílohu

Přidejte se k nám na on-line setkání společenství praxe vzdělávací oblasti Umění a kultura, v rámci kterého se budeme věnovat inspirativním výtvarným projektům s důrazem na rozvíjení čtenářské gramotnosti. Ukážeme si, jak je možné výtvarné projekty propojovat s badatelsky orientovanou výukou a s předměty jako je český jazyk, přírodověda a dějepis. Zaměříme se na kritické zkoumání informací týkajících se historie umění, na používání základních strategií pro porozumění textu a odhalování záměru autora textu.

Programem vás provede tým garantů projektu Podpora práce učitelů Národního pedagogického institutu ČR společně s Klárou Hránkovou, redaktorkou Metodického portálu RVP.CZ, Kateřinou Černou, učitelkou výtvarné výchovy v ZŠ Besednice a Kateřinou Círovou, učitelkou výtvarné výchovy v ZŠ Kunratice, Praha.

Na co se můžete těšit:
• Aktuality v projektu Podpora práce učitelů.
• Novinky na Metodickém portálu RVP.CZ.
• Výtvarné projekty propojené s výukou českého jazyka, informatiky, přírodovědy i s dalšími předměty a možnosti práce v on-line prostředí při zapojování digitálních technologií.
• Propojení výtvarné výchovy a dějepisu při posuzování a kritickém zkoumání informací týkajících se historie umění s uplatněním badatelsky orientované výuky.
• Sdílení a diskuse.

PŘIHLÁŠENÍ:
https://gramotnosti.pro/prihlaseni-sp-jaro-2021

DALŠÍ INFORMACE:
https://gramotnosti.pro/SpolecenstviPraxe

mapa není k dispozici

Typ akce: Seminář