ONLINE SETKÁNÍ: Digitální gramotnost v předškolním vzdělávání (webinář PPUČ)

Termín konání
31.10.2019
20:00 - 21:00

Místo konání
nemá umístění (online akce) ((online akce), (online akce))

Odkaz na stránku události:
http://referat.blogy.rvp.cz/2019/10/24/digitalni-gramotnost-pv/

Informační technologie v MŠ ano, či ne? Autorka seriálu článků Informační technologie v mateřské škole Bc. Jana Smolková se spolu s námi zamyslí nad možnostmi rozvoje digitální gramotnosti dětí předškolního věku.

Anotace setkání:
Příběhy lákají děti k poznávání světa

Webinář pro nás připravily Jana Smolková a Stanislava Korcová. Společně nás seznámí se souborem příběhů robůtka TIO, jehož prostřednictvím si přiblížíme možnosti rozvoje digitální gramotnosti dětí předškolního věku.

TIO je robůtek, jehož jméno v sobě nese nejen jeho oblíbené slovní spojení „ty jo“, ale především základní myšlenku příběhů – Technologie Informace Objevy. Přibližuje dětem různé formy využívání technologií v běžném životě, a to včetně péče o zdraví, téma etiky a bezpečí v digitálním světě, dodržování pravidel, co znamená hrát fér a další. Autorské příběhy jsou doplněny o náměty na rozvíjející činnosti a návodné otázky, které přinášejí učitelům metodickou podporu.

Webinář je finančně podpořen a spoluorganizován realizačním týmem projektu PPUČ v rámci kampaně Gramotnosti.pro život, Učíme v souvislostech. Projekt i kampaň realizuje NÚV, www.gramotnosti.pro a www.ppuc.cz.

Komu je setkání určeno:
Setkání je určeno učitelům mateřských škol a 1. stupně ZŠ, asistentům pedagoga, rodičům.

Setkání je zdarma.

Lektoři:
Mgr. Jana Smolková – garant předškolního vzdělávání NÚV, IPs Podpora práce učitelů – garant vzdělávací oblasti, IPs APIV A – odborný garant DVPP Stanislava Korcová

mapa není k dispozici

Typ akce: Seminář