Konference Asistent pedagoga v aktuálních otázkách a odpovědích, jaro 2022

Termín konání
21.04.2022
9:00 - 15:00

Místo konání
Online - aplikace ZOOM (-, .)

Odkaz na stránku události:
http://www.pasparta.cz/e-shop/seminare-konference/asistent-pedagoga-v-aktualnich-otazkach-a-odpovedich-jaro-2022

Přinášíme další z cyklu konferencí určených nejen asistentům pedagoga, ale všem pedagogům a lidem zajímajícím se o společné vzdělávání.
Jako vždy, zaměřují se jednotlivé přednášky na aktuální témata a přinášejí řadu námětů pro Vaši každodenní praxi. Tentokrát se budeme věnovat podpoře asistentů pedagoga v komunikaci s rodiči, pedagogy i vedením školy – jak se mohou vymezit vůči nadměrnému přetěžování? Téma sexuální orientace či pohlavní identity přestává být ve společnosti tabu. Co ale prožívají děti a dospívající, kteří se cítí odlišní od svých spolužáků? Jak mohou asistenti pedagoga přispět k tvorbě kvalitních vztahů ve třídním kolektivu, obzvlášť, když je jeho součástí žák se SVP? Spolu s individualitou jednotlivých žáků a jejich (specifických) potřeb jde ruku v ruce i různorodost podpory, které se jim
dostává? Jak může tato rozmanitost vypadat a jakou škálou kompetencí by měl asistent i další pedagogové disponovat? V odpolední části si vyberte jeden ze dvou workshopů – buď si vyzkoušíte metodu mindfulness a dozvíte se více o jejím využití v rámci péče o osobní psychohygienu, nebo se v praxi můžete zaměřit na tvorbu individuálních vzdělávacích plánů. Konference je určena pro asistenty pedagoga, pedagogy ZŠ a SŠ, vedení škol, školní psychology, výchovné poradce i další zájemce.

mapa není k dispozici

Typ akce: Konference