InoEduFest Praha. Konference a setkání inovativních škol a vzdělávacích iniciativ s rodičovskou a odbornou veřejností

Termín konání
27.11.2015 - 28.11.2015
0:00

Místo konání
ZŠ Strossmayerovo nám. (Strossmayerovo nám. 4, 170 00 Praha)

Odkaz na stránku události:
http://www.inovativnivzdelavani.cz/inoedufest-zahajovaci-rocnik-festivalu-inovativnich-skol/

Představte si školu, ve které vaše dítě nikdo nenudí hodinami nezáživného výkladu, nerovná do latě a nestraší pětkami. Školku nebo školu, která místo toho podněcuje v dítěti přirozený zájem dozvídat se a zkoumat novévěci. A pomáhá mu vyrůst ve svobodně přemýšlející bytost, která se jednou ve světě neztratí.

Pokud vám taková představa zní dobře, přijďte si vybrat z nabídky alternativních a inovativních škol a školek, které se budou prezentovat na festivalu InoEduFest v Praze. Už druhý ročník setkání pokrokových škol a iniciativ proběhne 28. listopadu 2015 v ZŠ STROSS na Strossmayerově náměstí na Praze 7. Předcházet bude podvečerní zahajovací konference – proběhne 27.listopadu od 17:30 hodin.

Možná vás překvapí, že i ve vašem okolí je z čeho vybírat. A třeba právě tady objevíte tu pravou školku či školu, která nasměruje život vašich dětí.

Nabízíme Vám možnost získat zvýhodněné vstupné po registraci jednotlivých návštěvníků i celých rodin.
Ještě je stále otevřená možnost vystavovat a představit vaši školu, školku či iniciativu – ZAREGISTRUJTE SE na www.inoedufest.webyan.cz

Co všechno vás čeká:
Představení zajímavých školek a škol z Prahy a Středočeského kraje
Debata o otázkách dospívání a jak s nimi pracují ve školách Da Vinci, intuitivních třídách na Letohradské, v Přirodní škole a na Waldorfském lyceu
Přednáška o tom, jak ve škole a mezi učiteli a dětmi realizovat ideály svobody, rovnosti a bratrství
Debata o Summerhillu a Sudbury a o budování svobodných škol v Čechách
Celý den bude protkán zpěvem s fenomenálním intuitivním holandským učitelem zpěvu Jeroenem

Workshopy budou na tato témata: Zakládání škol, Organická školní architektura, Hry intuitivní pedagogiky, Botmerova gymnastika a pohybová výchova v jednotlivých třídách, Dramatický výchova a natáčení pro děti, Jak shánět a vzdělávat učitele a další, Jak zvládat děti v pubertě, Jak respektovat a být respektován a další.

Na festivalu přivítáme Emila Páleše, Jitku Lukešovou, Ivana Smolku, Oldřicha Hozmana, Františka Tichého, Jiřího Krčmáře, Martina Cvrčka, Ranjana Rampala, Juditu Kapicovou, Janu Nováčkovou a další.

Moderovat bude Bob Kartous z Eduinu.

Zakoupit si budete moci pedagogické knihy z nakladatelství Dharmagaia, Malvern, Fabula a nevšední waldorfské, montessori a přírodní hračky.

Den vám zpříjemní i dětský koutek a kavárna BioZahrada

Facebooková stránka akce: https://www.facebook.com/events/763599927107230/

nahrávám mapu....

Typ akce: Konference