Education Hackathon… komunitní inkubátor pro vzdělávací projekty

Termín konání
21.11.2015
13:00 - 19:30

Místo konání
Skautský institut (Staroměstské nám. 4, Praha)

Odkaz na stránku události:
http://eduhackcz.weebly.com/akce

Ve spolupráci s o.p.s. EDUin znovu vybereme projekty, které budou mít možnost projít několikahodinovým procesem ProAction Café a získat tak zpětnou vazbu a podněty pro svůj další rozvoj. Education Hackaton je inkubátorem pro vzdělávací projekty, který se poprvé koná v Praze a vy musíte být u toho! 🙂 Ke každým velkým změnám vedou malé kroky…

Máte chuť něco měnit a poznat se s lidmi, kteří startují změnu ve vzdělávání?
Chcete vědět co se kolem Vás děje? Rozšířit svoji síť zajímavých kontaktů a zúčastnit se procesu změny? Přijďte si vyzkoušet, jak vypadá sebe-organizovaná skupina a jak můžeme pracovat a tvořit jinak.

“Education Hackathon je komunitní inkubátor pro vzdělávací projekty.”

Termín “hackathon pochází z anglických slov hack + marathon. Education Hackathon je globální uskupení založené aktivisty z mezinárodní neziskové organizace presente!, v České republice na projektu spolupracujeme s EduFórem a o.p.s. EDUin
Hackathon je 24hodinová, ale i kratší (třeba jedno odpoledne) akce, kdy se sejdou lidé ze ziskových i neziskových organizací a projektů zaměřených na vzdělávání (školní, mimoškolní, občanské, enviromentální a další) a řeší spolu otázky a problémy, které jsou pro ně v rámci jejich práce aktuální. Akce se také účastní mentoři a lidé se zájmem o sektor vzdělávání, kteří svými otázkami a zkušenostmi dokáží projekty posunout dál. Výsledkem akce je naplánování dalších kroků pro každý projekt a prototyp řešení. Kromě projektů se Education Hackathon zaměřuje i na budování vztahů a mezi účastníky, aby se mohli navzájem podpořit a inspirovat.

Tato akce se odehrává současně v mnoha zemích světa a během ní místní organizace spoluvytváří vzdělávací projekty. Základními koncepty nového hnutí jsou učení, sdílení, spolupráce a důraz na kreativní proces. Program akce vychází z metodiky Art of Hosting.

nahrávám mapu....

Typ akce: Diskusní fórum